Dveře Sapeli

 

 

NABÍDKA DVEŘÍ

akord alegro bergamo bonalana damier domino elegant
AKORD ALEGRO BERGAMO BONALANA DAMIER DOMINO ELEGANT

 

harmonie kubika kuk lotos metalik note merakomfort
HARMONIE KUBIKA KUK LOTOS METALIK NOTE MERA
swing tarugo tenga venecia steny
SWING TARUGO TENGA VENECIA PROSKLENÉ STĚNY

CENÍKY

KE STAŽENÍ:


Katalog Sapeli 2014

pdf-icon


Ceník

pdf-icon


Ceník pouzder do zdi J.A.P

pdf-icon


Katalog pouzder J.A.P.

pdf-icon


Katalog celoskleněných dveří

pdf-icon

Ceník celoskleněných dveří

pdf-icon


Katalog skel a vitráží

pdf-icon

Ceník klik k
celoskleněným dveřím

pdf-icon

Ceník prací

pdf-icon

 

K bezproblémovému stáhnutí katalogů najeďte na odkaz ke stažení zde a pravým tlačítkem myši zvolte možnost

ULOŽIT CÍL JAKO...

JAK VYBRAT DVEŘE

Jak vybrat správné dveře?

Dveře jsou důležitou součástí interiéru. O jejich výběru je nutné pomýšlet už ve stádiu stavby či rekonstrukce bytu nebo domu.
Dveře by měly ladit nejen s podlahou, ale samozřejmě také s nábytkem. Odborníci doporučují, aby povrchová úprava byla ve světlejším odstínu než barva podlahové krytiny, nejlépe o jeden stupeň. Jiní však souhlasí naopak se dveřmi v odstínu, který je o stupeň tmavší než podlaha. Obecně můžeme říci, že je nutné, aby dveře korespondovaly stylem i barvou s nábytkem a ostatním vybavením místnosti. Dále doporučejeme, když budete mít podlahu z přírodního dřeva(parkety, 3-vrstvé dřevěné podlahy atd.), aby dveře byly dýhované. V případě, že budete mít podlahu z umělých materiálů (plovoucí podlaha, lino, vinyl atd.) doporučujeme dveře v povrchové úpravě fólie anebo CPL laminát.

Při volbě plných nebo prosklených dveří musíme brát zřetel na místo, kde dveře budou osazeny. Plné dveře se používají především tam, kde chceme mít zrakově a světelně oddělené prostory příslušenství bytu či rodinného domu jako šatny, spíže, komory, technické místnosti, koupelny, WC či garáž, sklep, dílna aj.

U obytných prostor se plné dveře osazují zpravidla u pracoven a ložnic. Plné dveře jsou na rozdíl od prosklených dveří opticky těžší a robustnější, to však lze zmírnit použitím světlejších odstínů materiálů nebo použitím dělících prvků v ploše dveří.

Prosklené dveře se používají především mezi prostory, které chceme více prosvětlit, opticky zvětšit nebo je mít pod zrakovým dohledem. Jsou to především dveře oddělující zádveří, chodby, schodiště. Dále jsou to obytné místnosti, které (vyjma prostupu světla například na přirozeně neosvětlenou chodbu) je potřeba mít pod dohledem. To mohou být například dětské pokoje, kuchyň, jídelna či obývací pokoj...

Interiérové dveře - povrchové úpravy....

- DÝHA: tradiční povrch s přirozenou texturou dřeva, který je rozhodně nadčasovou a výjimečnou záležitostí. Dýhovaný model dveří s vámi prožije doslova kus života a díky široké nabídce dýh SAPELI uspokojí vaši touhu jak po evropských dřevinách různých textur a barevných odstínů, tak i po nádherném exotickém dřevě. Dýha vzniká krájením dřeva na pláty o šíři do 0.5mm, a protože žádný strom nevyroste dvakrát stejně, nenaleznete ani vy dvě vzhledově naprosto stejné textury dýh. Co kus – to originál.
Pro skutečné milovníky čisté přírody je pak určen:

- KAMENNÉ DÝHY: na první pohled originální povrchový materiál ze skutečného štípaného kamene – břidlice, opět přírodní materiál, nikoli ovšem dřevěný, ale kamenný.
Pokud dáváte přednost umělým náhražkám, je zde široká nabídka umělých dveřních povrchů, vytvořená materiály rozmanitých vlastností:

- VYSOKÝ LESK: představuje jednu ze skutečně luxusních a exklusivních povrchových úprav, která dveřní křídlo dolaďuje s interiérovým nábytkem ve vysokém lesku do jednoho uceleného kompletu.

- CPL A HPL LAMINÁTY: vysoce mechanicky odolné materiály, které dobře snáší náročnější provoz jak v bytových domech, kancelářských prostorách nebo veřejných budovách.

- FÓLIE: základní umělý materiál imitující texturu dřeva nebo nabízející širokou barevnou škálu.

Interiérové dveře možnosti otevírání

- OTOČNÉ: lze vyrobit i jako protipožární, zvukově izolační, bezpečnostní, kouřotěsné aj.

- POSUVNÉ PŘES ZEĎ: veškeré dveře z nabídky firmy Sapeli lze vyrobit i jako posuvné přes zeď, u těchto dveří není možno vyrobit úpravu protipožární, zvukově izolační, bezpečnostní aj.

- POSUVNÉ DO POUZDRA: veškeré dveře z nabídky firmy Sapeli lze vyrobit i jako posuvné do pouzdra, u těchto dveří není možno vyrobit úpravu protipožární, zvukově izolační, bezpečnostní aj.

- SKLÁDACÍ A HARMONIKOVÉ: vybrané typy dveří z nabídky Sapeli lze vyrobit i jako skládací a harmonikové, u těchto dveří není možno vyrobit úpravu protipožární, zvukově izolační, bezpečnostní aj.

JAK OBJEDNAT DVEŘE

Jak postupovat při objednání dodávky a montáže dveří a zárubní?

1) Vybrat si na internetu podle katalogu typ dveří (fólie, lamino, dýha)
2) Na vzorkovně se můžete na některé vybrané typy dveří podívat a odborně poradit
3) Po výběru typu dveří Vám zpracujeme zdarma cenovou nabídku do 3 prac.dní
4) V případě, že souhlasíte s cenovou nabídkou, tak nás kontaktujte na e-mail nebo telefonicky a domluvte si zaměření
5) Po zaměření Vám připravíme návrh smlouvy, který Vám pošleme k prostudování na e-mail. Cena ve smlouvě je již konečná, nebude se navyšovat .
6) V případě, že se smlouvou souhlasíte, tak se s námi domluvte na termínu podpisu smlouvy
7) Po podpisu smlouvy a úhradě 1.zálohy se dveře zadávají do výroby s termínem dodání 6-8.týdnů
8) Po avízu od firmy Sapeli, že je zakázka vyrobená, se s Vámi zkontaktujeme telefonicky nebo e-mailem a domluvíme se na termínu dodávky a montáže dveří, který Vám i nám vyhovuje
9) Zboží se naváží v odpoledních hodinách jeden den před samotnou montáží
10) Po bezvadném dokončení montáže a potvrzení zakázkového listu Vám vystavíme fakturu na doplatek

JAK POZNAT KVALITNÍ DVEŘE

Jak poznat kvalitní dveře?

V současné době je na trhu mnoho výrobců a dodavatelů interiérových dveří. Jak si vybrat kvalitní dveře a zárubně a nekoupit nekvalitní výrobek, který Vám místo bezproblémového používání bude přinášet jen problémy? Zde Vám nabízíme několik rad jak vybrat kvalitní dveře...

- povrchová úprava dveří a zárubní

Základní typy povrchů jsou fólie, lamino a dýha. Dveře v povrchu fólie nedoporučujeme z důvodu jejich menší odolnosti, jedná se pouze o nalisovaný papír na dveřích a zárubních - vnitřní výplň těchto dveří je ve většině případů papírová voština - tyto dveře bývají nejlevnější, zde platí přísloví laciné, dvakrát placené, protože životnost těchto dveří nepřesahuje 10 let.. Používají se většinou v developerských projektech, kde je velký tlak na cenu anebo do prostor určených k pronájmu, kde se počítá, že dojde výměně...
V současné době je nejrozšířenější povrchová úprava CPL (lamino), která je přijatelná cenou a vyznačuje  se vysokou mechanickou odolností..
Povrchová úprava dýha je sice méně mechanicky odolná než lamino, ale v současné době jsou používané laky na povrchovou úpravu dveří tak kvalitní, že Vám dveře a zárubně s povrchovou úpravou dýha při běžném provozu a šetrném zacházení vydrží stejně dlouho jak dveře v CPL.

Náš tip - doporučujeme dveře a zárubně v povrchové úpravě CPL laminát - vynikající poměr cena-kvalita.

- vnitřní výplň dveří

- papírová voština
- odlehčená DTD deska
- plná DTD deska

Zde zase doporučujeme vnitřní výplň dveří odlehčenou DTD desku nebo plnou DTD deskou, která dveřní křídlo zpevní, takže nedochází k průhybům dveří, není možné dveře lehce "prokopnout" a zároveň se tyto dveře lépe zavírají a mají lepší zvukově-izolační vlastnosti.
Při použití dveří s plnou DTD deskou doporučujeme, aby dveře a zárubně byly 3-pantové vzhledem k vysoké hmotnosti dveří.

Náš tip - doporučujeme dveře s vnitřní výplní odlehčená DTD deska- hrana dveří

Podceňovaný detail, který ale znamená mnoho. Většina výrobců dnes vyrábí dveře s ostrou hranou. Toto provedení dveří má několik nedostatků:

-  estetická - ukončení plochy dveří - hlavně u světlejších materiálů lze vidět spára na napojení pláště dveří na
polodrážku dveří, kdežto u dveří s oblou hranou toto napojení na ploše dveří není.

- větší mechanická odolnost - při běžném používání dveří dochází u dveří s ostrou hranou častěji k poškození této hrany než
je tomu u dveří s oblou hranou

- bezpečnost - zejména zákazníci s malými dětmi ocení - je známo mnoho případů, kdy děti narazily hlavou na hranu dveří, pokud
je hrana ostrá dojde k většímu poranění

oblá hrana                                                   ostrá hrana- sklo

- v případě většího prosklení dveří by měl prodejce nabízet kalení skla - tato úprava zajistí téměř nerozbitnost skla, v případě rozbití se sklo rozsype na kousky, které nikoho nezraní (stejně jako u automobilových skel)


- zárubně

V dnešní době se již většina dveří prodává včetně obložkové zárubně. U těchto zárubní je potřeba dbát na jednu zásadní věc.

- uchycení protiplechu - již jsme řešili mnoho případů, kdy došlo k mechanickému vytržení protiplechu ze zárubně. Na základě těchto zkušeností začaly firmy Sapeli a Sande vyrábět zpevněný protiplech k ostění (viz. foto). Bohužel většina výrobců, tento problém neřeší a
vyrábí zárubně uchycené pouze 3 samořeznými šrouby do konstrukce zárubně.
- montáž

Můžete mít sebekvalitnější dveře a zárubně, ale nekvalitní montáž může vše pokazit. Nejvíce člověk prodělá, když chce nejvíce ušetřit. Montáž svěřte firmě, která má s tímto bohaté zkušenosti a reference pro kterou je montáž každodenní praxe. Často slýcháme, nám to namontuje firma, která nám staví anebo, která nám dělá rekonstrukci - tohoto se vyvarujte - většinou to montují zedníci anebo jiné profese, kteří to "namontují" ale s výsledkem nemusíte být vždy spokojeni.


Přeji Vám mnoho štěstí při výběru Vašeho dodavatele dveří.

 

 

AKCE : Nákup dveří a zárubní i s montáži na 10 splátek bez navýšení (na zakázky se už nevztahují další slevy )